Projekty realizowane w Przedszkolu w I semestrze roku szkolnego 2014/2015

Projekt „Odkrywam siebie”.
Raz w tygodniu odbywają się zajęcia na których dzieci poprzez piosenki, zabawy paluszkowe, metodę Weroniki Sherborne itp…  poznawały siebie i swoje możliwości. Dodatkowo losowana jest rodzina która otrzymuje zadanie dotyczące umiejętności dziecka.
Np.: znalezienia pięciu czynności, które ich dziecko potrafi wykonać i przedstawienie ich w formie plakatu. Plakat w formacie A3, powinien zawierać zdjęcia i opis czynności .
Projekt „Sportowy weekend z rodziną”.
Raz w tygodniu wylosowana rodzina otrzymuje zadanie spędzenia z dzieckiem weekendu na sportowo i udokumentowanie go prezentacją zdjęć z opisem.

Projekt „ Poznajmy się” w Krainie Ruchu Twórczego.
Raz w miesiącu organizujemy wspólne spotkania rodziców i dzieci. Dzieci bawią się wspólnie z rodzicami, dzięki czemu wzajemnie się poznajemy. Rodzice mają okazję poznać metody naszej pracy, zobaczyć w jaki sposób dzieci się uczą. „Oswajają się” z przedszkolem, nie patrzą na nie jak na instytucję ale stają się jego częścią. Zajęcia rozpoczęliśmy w październiku warsztatami Zumby, które poprowadziła p. Michalina Mrozińska. W listopadzie zajęcia poprowadziła jedna z nauczycielek grupy p. Beata Mierzwa, która przygotowała ćwiczenia metodą Weroniki Sherborne. Rodzice zostali zapoznani z teorią tej metody , a później przeszli do zajęć praktycznych .
W grudniowe popołudnie zorganizowaliśmy warsztaty świąteczne. Dzieci wraz z rodzicami wykonywali piękne stroiki świąteczne, a także ozdabiali styropianowe bombki .
W nowym roku - w styczniu poznaliśmy koleją metodę pracy z dzieckiem która jest metoda aktywnego słuchania muzyki poważnej Batii Strauss. Zajęcia poprowadziła p. Magdalena Bender.
Prezentowanie rodzicom w każdy poniedziałek szczegółowy opis tematów, które będą z dziećmi realizowane. Celem przybliżenia rodzicom form i metod naszej pracy z dziećmi. ma to za zadanie ułatwić rodzicom prowadzenie rozmów z dziećmi, o tym co robiły, czego się dowiedziały w przedszkolu oraz rozwinięcie tematów, wg własnych pomysłów.

Projekt ,,Kolorowe dni – kolorowe ciekawostki’’.
Każdy z kolorowych dni odnosi się do jakiegoś święta np. dzień śliwki, dzień wiewiórki, dzień jesiennego liścia. Poprzez ten projekt zdobywamy nową wiedzę, stwarzamy sytuacje sprzyjające aktywnemu myśleniu, aktywizujemy rodziców w poszukiwaniu ciekawostek związanych z poszczególnym dniem włączając ich w życie przedszkola.
Projekt weekendowy ,,Rodzinne swawole z Misiem Anatolem’’- dzieci zabierają misia do domu. Aktywizując rodziców zachęcałyśmy do wspólnego spędzania czasu.

Projekt „Podróże małe i duże ze św. Janem de La Salle - Azja”.
2,5 - letni projekt aktywizujący dzieci i rodziców w poznawanie otaczającego świata na wszystkich kontynentach.
Warsztaty kulinarne „Przepis na zdrowy mózg” - cykliczne rodzinne spotkania, wdrażające zasady zdrowego stylu życia i odżywiania się, ze szczególnym akcentem na stymulowanie procesu uczenia się, odpowiednio dobraną dietą.
Zajęcia TOC - piątkowe zajęcia metodą TOC, włączające rodziców w metodologię TOC, poprzez karty pracy i zadania realizowane wspólnie w domu.

Rodzinny konkurs plastyczny „Moje drzewo”.
Projekt „Drzewo” – wspólnie z dziećmi w domu wyszukiwanie wiadomości oraz gromadzenie materiałów, książek, przedmiotów potrzebnych do realizacji tematu, przynoszenie ich do przedszkola.
Projekt "Kolekcjoner" - prezentowanie w grupie i na wystawie przedszkolnej swoich kolekcji.

Wszystkie grupy
- Projekt Unicefu ,,Wszystkie kolory świata’’ -  W ramach akcji charytatywnej została zorganizowana zbiórka pieniężna dla dzieci z Sudanu Południowego, a każda z grup zaprezentowała wykonane przez dzieci i rodziców laleczki będącej symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.
Grupa 3-latków przygotowała laleczki z Polski, grupa 4-latków laleczki z Afryki, grupa 5-latków laleczki z Ameryki, grupa 6-latków laleczki z Azji.
- Projekt ,,Emocje’’- poniedziałki z emocjami. Poznanie, nazywanie i wyrażanie  emocji pozytywnych i negatywnych. Wdrażanie do stosowania zasad i norm panujących oraz konsekwencji wynikających z ich nieprzestrzegania.
-  Projekt ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi’’.