31 marca 2016 r. zaraz po śniadanku 3 – latki wyruszyły w podróż autobusem do Fabryki Miśków, do sklepu „Smyk". W tej niecodziennej przygodzie towarzyszyli nam Rodzice. Celem naszej wycieczki było „przygotowanie” misia dla naszej grupy, poznanie maszyny dzięki której powstają misie oraz poznanie zajęć pracowników sklepu (sprzedawcy, kasjera, magazyniera).
Na początku spotkania dzieci poznały misia Bazylego i posłuchały o nim pięknej bajki. Potem Pani Misiowa pokazała przedszkolakom jak powstaje miś. Dla naszego, dzieci wybrały kolor futerka, które zostało wypełnione milutkim puszkiem. Następnie, każde dziecko włożyło do brzuszka misia wybrane przez siebie serduszko, które były nieodłącznym elementem do „ożywienia” misia. Później nasz pluszaczek został zważony i zmierzony, wybraliśmy dla niego ubranko i nadaliśmy mu imię Bibi.
Dzieci miały także możliwość zwiedzenia całego sklepu oraz poznania pracowników i ich zajęć. Na koniec przedszkolaki mogły pobawić się na „Smykowym” placu zabaw. Spotkanie zostało zakończone wspólnym zdjęciem oraz rozdaniem małych upominków dla wszystkich dzieci.

Do przedszkola wróciliśmy z misiem Bibi, pełni miłych wrażeń : )