Tel: 58 341-98-16. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00.

W sobotę 17 grudnia spotkaliśmy się na naszej Wigilii przedszkolnej podczas której, wszystkie dzieci wystąpiły we wzruszającym przedstawieniu „Książę Pokoju”.
Nasze Aniołki z grupy 3-latków przyprowadziły nas do Stajenki Betlejemskiej. Potem towarzyszyliśmy orszakowi Trzech Króli, podążającemu za gwiazdą przez Syrię, Afrykę i Indie do narodzonego w Betlejem Księcia Pokoju. Byliśmy świadkami poruszenia serc Trzech Króli, losem napotykanych dzieci w drodze do Betlejem. Oglądaliśmy barwne, taneczne opowieści o tym, jak kiedyś było pięknie w krajach, przez które przemierzał orszak…
Archanioł witał przed Stajenką Betlejemską Mędrców, którzy przyprowadzili do Jezusa dzieci wojny, głodu i pracy nad siły. Wszyscy złożyli Mu dary, królowie – mirrę, kadzidło i złoto, a dzieci – cegłę, która pozostała z domu, puste naczynie i spracowane ręce.
Następnie w rytmie poloneza do Betlejem zbliżał się kolejny barwny orszak. Tym razem były to dzieci z Polski w strojach kaszubskich, kociewskich, krakowskich, góralskich, niosące Jezusowi wdzięczne serca i prośbę o pokój na świecie. Dzieci dziękowały Jezusowi: …za troskę mamy, pomocną dłoń taty… za dom pachnący miłością… za zabawek świat cały… za wszystkie godziny beztroskiej zabawy…
Na koniec cała Stajenka Betlejemska rozbrzmiała radosnym, wyśpiewanym prosto z serc naszych przedszkolaków - ”O wychwalajcie Go wszystkie narody i wysławiajcie Go wszystkie ludy…”
A kiedy wybrzmiały ostatnie dźwięki, całą salę wypełniły gromkie, baaaardzo długie brawa, jako wyraz nadzwyczajnego uznania dla naszych małych artystów.
Po podziękowaniach i życzeniach pani Dyrektor zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, po czym dzieci z opłatkiem wróciły do rodziców i udaliśmy się do wspólnie przygotowanego stołu, nad którym nieprzerwanie unosiły się wzruszenie i zachwyt.

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk