Tel: 58 341-98-16. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00.

Jak powstaje program telewizyjny? Jak przygotowuje się program na żywo? Dzienikarz- czym się zajmuje? W jaki sposób działa kamera i jak dobrze przed nią wypaść? Odpowiedzi na te pytania dzieci z  grupy 5 latków szukały w TVP Gdańsk,

Dnia 20 października mieliśmy niebywałą okazję zwiedzić budynek TVP. Na początku naszej wizyty zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia studia, w którym nagrywana jest Panorama. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, że mogły stanąć na podeście gdzie pracują prezenterzy. Zapoznaliśmy się również z nowymi pojęciami, które są ściśle związane z pracą w telewizji, takimi jak: scenografia, dubbing, reżyser, operator, dźwiękowiec itd. Następnie udaliśmy się do studia nagrań, gdzie mogliśmy zobaczyć jak nagrywa się programy telewizyjne. Przedszkolaki zobaczyły wóz transmisyjny. Zwiedzanie telewizji zakończyliśmy w muzeum w którym można było podziwiać najstarsze telewizory, kamery, kostiumy, mikrofony i radia.

Ale to był wspaniały dzień!!! Pełeni wrażeń i radości wróciliśmy do naszego przedszkola na pyszny i ciepły obiad:)))