Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00.

Pracujemy w ramach czterech grup dzieci:
Grupa I  dzieci 3-letnie
Grupa II  dzieci 4-letnie
Grupa III  dzieci 5-letnie
Grupa IV   dzieci 4 i 5-letnie

W pracy wychowawczej czerpiemy z założeń koncepcji pedagogiki lasaliańskiej, której twórcą był św. Jan de La Salle, założyciel Szkół de La Salle i Zgromadzenia Braci szkół Chrześcijańskich.

Oferujemy zajęcia dodatkowe:
Język angielski: 3-latki  2 razy w tygodniu, 4 i 5-latki 3 razy w tygodniu
Religia  raz w tygodniu
Gimnastyka korekcyjna dwa razy w tygodniu
Logorytmika dwa razy w tygodniu
Terapia logopedyczna raz w tygodniu
Zajęcia ruchowo-taneczne raz w tygodniu

W roku szkolnym 2017/2018 realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy wychowania przedszkolnego:

- program Mirosławy Pleskot, Agnieszki Staszewskiej-Mieszek  - „Kocham przedszkole”

- Książki i karty pracy „Plac Zabaw” Wydawnictwa WSiP

oraz: elementy programu „Dziecięca matematyka” E. Gruszczyk-Kolczyńskiej; „W krainie liczb. Koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę’ g. Friedrich, V. de Galgóczy, B. Schindelhauer, Wydawnictwo jedność Herder a także elementy programu „Wielointeligentna edukacja dla dziecka” A. Kopik, M. Zatorska