Tel: 58 341-98-16. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00.

Kronika wydarzeń

W sobotę 16 grudnia odbyła się nasza Wigilia przedszkolna. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ zebrała się cała nasza Wspólnota Przedszkolna: dzieci, rodzice, rodzeństwo, Bracia Szkolni i wszyscy pracownicy Przedszkola.

Dzieci wszystkich grup przedstawiły piękne, pełne rozmachu, głębokich, choć prostych treści i pięknej muzyki widowisko, pt. „Nasze Anioły”. Pokazały nam, że Tajemnica Stajenki Betlejemskiej to narodziny Boga wśród nas i w nas, a Anioły to jeden z wymiarów obecności Boga w naszym życiu.
Opowiedziały historię, w której zegar odmierzał kolejne etapy życia człowieka, w tym przypadku kobiety i pokazały obecność w tym życiu Anioła Stróża.
Nasi mali artyści zebrali gromkie owacje, nauczycielki i pracownicy Przedszkola wzruszające podziękowania za całokształt pracy, a serca wszystkich dotknęło radosne przesłanie, że nie jesteśmy sami, bo są z nami nasze Anioły.
Po życzeniach świątecznych pani Dyrektor i wspólnie zaśpiewanej kolędzie, dzieci wręczyły rodzicom wykonanego przez siebie Anioła Stróża i dzieląc się opłatkiem, udaliśmy się na wspólnie przygotowany poczęstunek.
Rozeszliśmy się do domów poruszeni prawdą o tym, że Nasze Anioły są rzeczywistością. Jedni w to wierzą inni nie. Ci co wierzą nigdy nie są sami. Ci co nie wierzą też nie są, tylko o tym nie wiedzą. A w uszach dźwięczała nam piosenka:
"Anioły są wśród nas
spotykasz je co dzień.
Znajomą mają twarz
mijają mnie, mijają cię.
Anioły są wśród nas
spotykasz je co dzień.
Znajomą mają twarz
rozejrzyj się rozpoznasz je,
A rozpoznasz je…"

We wtorek  12.12.2017r. sala 4- latków zamieniła się w śnieżną krainę, a to za sprawą kolejnego Kolorowego Dnia- Białego. Dzieci stały się  bielutkimi płatkami śniegu i od samego rana wirowały w rytm spokojnej melodii. Okazało się, że w naszej sali jest całkiem sporo białych przedmiotów, choć nie łatwo było je znaleźć.Wspólnie stworzyliśmy płatki śniegu z wykałaczek i chrupek kukurydzianych. Obejrzeliśmy prezentację, z której dowiedzieliśmy się, ze nie ma na świecie dwóch takich samych płatków śniegu.Stworzyliśmy pracę plastyczną, w której właśnie każda gwiazdka śniegowa jest inna. To był bardzo biały, bardzo kreatywny ale na pewno nie mroźny dzień!

12 grudnia, odwiedził nas Teatr CoNieco z marionetkową pantomimą pt. ,,Baśń i Bajek Nieco”. Dzieci z wędrowcem przemierzając barwną krainę baśni, obejrzały historię o próżnym cesarzu, który chciał być najpiękniejszy na świecie. To Bajka Andersena ,,Nowe szaty cesarza”. Potem pojawiają się marionetki sycylijskie w bajce braci Grimm o Czerwonym Kapturku. Na koniec wędrowiec i Andersen zabrał dzieci w świat wzruszeń, gdzie Dziewczynka z zapałkami przegrała z trudami życia. Jednak marionetka dziewczynki ożyła w rękach Animatora, który pokazał jej lepszy świat.

W piątek 8.12.2017 roku w naszym Przedszkolu koncertował Bajnutek. Zabrał ze sobą wspaniałych artystów, którzy zaśpiewali i zagrali piękne utwory min. " Marsz Radetzkiego". Nasze przedszkolaki uświetniły ich występ grając na janczarach , a wszytko to dla św. Mikołaja, żeby był bardzo szczęśliwy!

8 grudnia 2017 r.zostały wręczone dyplomy i upominki w rodzinnym konkursie plastycznym „Anioły są wśród nas”. Dzieci z pomocą rodzin stworzyły piękne i kreatywne prace. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

OTO LAUREACI:

I miejsce – Adam Piotrowski gr. III

II miejsce – Agata Barcińska gr. II

III miejsce –Michał Strużyński gr. III

 

WYRÓŻNIENIE:

 Laura Rychlak gr.I

 Piotr Gronowski gr. II,

 Tymoteusz Sikorski gr. III

 

Gratujemy wszystkim  uczestnikom!

Dziękujemy Rodzicom za tak liczne uczestnictwo oraz zaangażowanie w konkursie.

 

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk