Tel: 58 341-98-16. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00.

Kronika wydarzeń

A... psik! Jak nie dać się chorobie? Jakie są domowe (i przedszkolne :) ) sposoby na zwiększenie odporności? W ramach projektu promującego zdrowy tryb życia odbył się dzisiaj w naszym Przedszkolu kolejny Dzień Zdrowego Przedszkolaka.
        Rozpoczęliśmy wierszykiem Jana Brzechwy oraz rozmową o możliwych przyczynach choroby, by następnie wspólnie poszukać rozwiązania; jak się nie przeziębić, gdy na dworze chwyta mróz. Dotąd chyba każdy przedszkolak myślał, że ubieranie na cebulkę to łatwizna, ale czy na pewno? Tym razem to dzieci pomagały swoim Paniom wybrać niezbędne elementy stroju oraz ubrać je jak najcieplej. Śmiechu było co niemiara :)
        Na zakończenie czekało nas zdrowe, słodkie co-nieco. Każda grupa dostała wiele składników, które mogła wykorzystać do przygotowania pysznego naparu. Nie wszystko jednak nadawało się do
zaparzenia, ale dzieci świetnie poradziły sobie z wyborem i ze smakiem wypiły tę witaminową bombę.

Na zdrowie!

Naszym Przedszkolnym Rodzinom oraz Gościom odwiedzającym naszą stronę, życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia:

Żeby życzenia, składane podczas łamania się opłatkiem z bliskimi, trafiły prosto do serc i wydobyły z nich wszystko, co skrywane głęboko na dnie.

Żebyśmy patrząc na świat, mogli zobaczyć chwilę, która trwa tylko w tym momencie i obdarza pięknem wydobytym wyłącznie dla obserwujących je teraz oczu.

Żeby nam wszystkim udało się zobaczyć całe mnóstwo rzeczy, które nas łączą.

Żeby każda miłość jaką znajdziemy w sercu, była na swój sposób bezbronna, wymagająca przytulenia i bliskości innych ludzi, abyśmy umieli ją przekazać w inne ręce tak łatwo, jak przekazuje się maleńkie dziecko...

Życzymy również pełnego miłości, pomyślności i spełnienia Nowego 2017 Roku.

W sobotę 17 grudnia spotkaliśmy się na naszej Wigilii przedszkolnej podczas której, wszystkie dzieci wystąpiły we wzruszającym przedstawieniu „Książę Pokoju”.
Nasze Aniołki z grupy 3-latków przyprowadziły nas do Stajenki Betlejemskiej. Potem towarzyszyliśmy orszakowi Trzech Króli, podążającemu za gwiazdą przez Syrię, Afrykę i Indie do narodzonego w Betlejem Księcia Pokoju. Byliśmy świadkami poruszenia serc Trzech Króli, losem napotykanych dzieci w drodze do Betlejem. Oglądaliśmy barwne, taneczne opowieści o tym, jak kiedyś było pięknie w krajach, przez które przemierzał orszak…
Archanioł witał przed Stajenką Betlejemską Mędrców, którzy przyprowadzili do Jezusa dzieci wojny, głodu i pracy nad siły. Wszyscy złożyli Mu dary, królowie – mirrę, kadzidło i złoto, a dzieci – cegłę, która pozostała z domu, puste naczynie i spracowane ręce.
Następnie w rytmie poloneza do Betlejem zbliżał się kolejny barwny orszak. Tym razem były to dzieci z Polski w strojach kaszubskich, kociewskich, krakowskich, góralskich, niosące Jezusowi wdzięczne serca i prośbę o pokój na świecie. Dzieci dziękowały Jezusowi: …za troskę mamy, pomocną dłoń taty… za dom pachnący miłością… za zabawek świat cały… za wszystkie godziny beztroskiej zabawy…
Na koniec cała Stajenka Betlejemska rozbrzmiała radosnym, wyśpiewanym prosto z serc naszych przedszkolaków - ”O wychwalajcie Go wszystkie narody i wysławiajcie Go wszystkie ludy…”
A kiedy wybrzmiały ostatnie dźwięki, całą salę wypełniły gromkie, baaaardzo długie brawa, jako wyraz nadzwyczajnego uznania dla naszych małych artystów.
Po podziękowaniach i życzeniach pani Dyrektor zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, po czym dzieci z opłatkiem wróciły do rodziców i udaliśmy się do wspólnie przygotowanego stołu, nad którym nieprzerwanie unosiły się wzruszenie i zachwyt.

16 grudnia 2016 r. odbył się kolejny koncert muzyczny Bajnutek pt. „Kącik niespodzianek mikołajkowych". Zagrały szalone bębny, irlandzkie flety i skrzypce. Zabrzmiały świąteczne melodie i zimowe piosenki z różnych stron świata. Na zakończenie Nasze Przedszkolaki zagrały z artystami piosenkę „Pada śnieg”. Zrobiło się bardzo nastrojowo - wszyscy poczuli, że zbliża się Boże Narodzenie...

13 grudnia 2016 r. dzieci z Naszego Przedszkola obejrzały „Opowieść wigilijną” wystawioną przez Teatr Qfer. Opowiada ona o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge’u, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie. Historia opowiedziana była za pomocą dziewięciu lalek i masek. Niektóre sceny rozgrywane były w konwencji teatru cieni. Scenografię tworzyły stronice książki, które przewracane podmuchem wiatru stanowiły tło dla wydarzeń sprzed lat. Był to spektakl zagrany z poczuciem humoru, ale był też pełen wzruszeń i refleksji. Świąteczna muzyka i optymistyczne zakończenie stworzyły klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nasze Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały to przedstawienie.

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk