Aktualności

4 lutego 2019 roku w Krainie Wiedzy odwiedził nas Tata Oli, aby opowiedzieć o swojej wielkiej pasji jaką jest żeglarstwo. Zasłuchane 5 – latki dowiedziały się o trudnościach i zaletach żeglowania, bo żeglując można się wyciszyć, zrelaksować, na chwilę zatrzymać… . Wspólnie z Tatą Oli dzieci nauczyły się wiązania lin np. w ,,ósemkę’’. Nie było to łatwe zadanie, ale nasze przedszkolaki wykazały się sprawnością rąk i cierpliwością. Dziękujemy za odwiedziny!

29 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Od rana przedszkole było odświętnie przystrojone. Przedszkolaki były podekscytowane. Wszyscy byli przebrani za bohaterów różnych bajek i zawodów. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycielki grup. W trakcie zabawy, przewidziany był słodki poczęstunek. Po obiedzie dołączył do nas Teatr „CoNieco”. Teatr zaprosił nas do zabawy w wesołym miasteczku, w którym poznaliśmy pełnego humoru psa „Przecinka”. Przecinek, cały czas psocił i żartował. Zadawał nam zagadki o zwierzętach. Pomagał znakomitemu łucznikowi w pokazie swoich umiejętności. Przypomniał nam bajkę o „Czerwonym Kapturku”, który zgodził się zatańczyć z chętnymi dziećmi. W międzyczasie dzieci brały udział w grach zręcznościowych: „smok na deskorolce”, „skaczące tygrysy”. Były też tańce, pląsy. A muzyka porywała do tańca w rytm samby, „kaczuch” i innych przebojów znanych dzieciom. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.  Kolejny bal już za rok.

22 i 23 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z całego przedszkola przedstawiły jasełka pt. „Betlejem jest w Nas”. Dzieci zaśpiewały specjalnie  przygotowane piosenki: 3 latki- „Babciu droga Babciu”, 4 latki- „Czacza dla Babci i Dziadka”, piosenkę „Serduszko puka w rytmie czacza” zaśpiewały wspólnie 4 i 5 latki. Po występach Dziadkowie ze swoimi pociechami częstowali się słodkościami przygotowanymi przez rodziców i przedszkole.

Wspólne spotkanie to bezcenne chwile z tak wspaniałym skarbem jakim jest dla każdego dziecka Babcia i Dziadek.

Kochana babciu i Dziadku żyj nam sto lat, ciesz się wnukami i kochaj świat!!!

Do zobaczenia w przyszłym roku.:)

18 grudnia 2018 r. w naszym przedszkolu w towarzystwie Bajnutka, dotarliśmy do biura Świętego Mikołaja. To tu docierają listy z prośbami z całego świata. Razem ze Świętym Mikołajem przy pomocy różnych instrumentów sprawiliśmy, że wybrzmiewały piękne zimowe kolędy i melodie. Gitara klasyczna i świąteczne dzwonki pomogły nam namówić  renifera Rudolfa, aby bezpiecznie przywiózł Świętego Mikołaja do nas.

17 grudnia 2018 r. odwiedził nas teatr Qfer ze wspaniałym  przedstawieniem pt." Szopka chłopska". Aktorzy zaśpiewali liczne kolędy i pastorałki, głosząc światu dobrą nowinę. Wędrowni przebierańcy prezentowali dzieciom widowisko opowiadające o narodzinach Jezusa, złym królu Herodzie, a także trzech Królach, Pasterzach, Diable, Aniele i Śmierci. Dzieci poprzez wspólne śpiewanie kolęd przygotowały się do radosnych Świąt Bożego Narodzenia.