Aktualności

18 października 2018 roku w naszym Przedszkolu, odbyło się uroczyste przyjęcie dzieci nowoprzyjętych do Wspólnoty Przedszkolnej.

Na początku po powitaniu przez Panią Dyrektor zaproszonych gości, Dzieci z gr. I, III, IV zaśpiewały piosenkę przedszkolną "Światełko wiary". Następnie 3-latki i  4/5 - latki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne - dając przy tym samym dowód, jak dużo już potrafią; otrzymując od Rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa :)

Wzruszające opowiadanie, prezentacja i film przybliżyły nam historię życia i działalność Jana de La Salle i jego drogę do świętości. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor na znak przyjęcia do Wspólnoty wręczyła Dzieiom odzanki "Dobrze, że Jesteś", dyplomy a Rodzicom "Prośbę dziecka" Janusza Korczaka.

Uwieńczeniem tego wydarzenia był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Nasza Lasaliańska Wspólnota powiększyła się o 33 dzieci :)

To był dzień pełen wrażeń.

Dnia 3 października 2018 roku Liga Ochrony Przyrody obchodziła 90-lecie swojej działalności. Z tej okazji nasze Przedszkolaki zostały zaproszone, by uświetnić tę uroczystość swoim występem. Dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały się w przedstawieniu pt. "Kłopoty Muchomorka" , którym to przeniosły publiczność do jesiennego lasu. Po występie mali aktorzy zebrali gromkie brawa i otrzymali upominki.

Dnia 9.10.2018 r. gościliśmy w naszym Przedszkolu teatr „Conieco”. Aktorzy przedstawili nam spektakl pt. „Nie tylko brzydkie kaczątko”. Spektakl złożony był z czterech baśni Jana Christiana Andersena tj. „ Brzydkie Kaczątko”, ,,Dzielny ołowiany żołnierz”, „Królewna na ziarnku grochu”, „Świniopas”. Opowiadały one o miłości, jej braku ; a także o kłopotach, jakie powoduje brak wrażliwości. Aktorzy aby urozmaicić nam spektakl użyli różnych technik laleczkowych.Było to bardzo interesujące wydarzenie. Dzieci oglądały przedstawienie z ciekawością.

9 października 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród Laureatom konkursu rodzinnego "Barwy morza" zorganizowany z okazji Dnia Morza.

Zostały nagrodzone i wyróżnione dzieci:

I miejsce: Franciszek B.

II miejsce: Mariusz J.

III miejsce: Stanisław P.

Wyróżnienia:

Emilia B.

Alicja Ch.

Ignacy S.

Pozostałe dzieci otrzymały Dyplomy i drobne upominki.