Drodzy Państwo,

Od dnia 16 marca 2020 zawieszone są zajęcia opiekuńczo-dydaktyczno-wychowawcze.

Pracę administracyjną ograniczamy do niezbędnego minimum.

W razie konieczności prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub w sytuacjach nagłych pod numerem telefonu: 883 809 955

Rodziców prosimy o śledzenie newsletterów przedszkolnych.

10 marca 2020 roku zostały wręczone dyplomy i upominki w rodzinnym konkursie fotograficznym "Moje zdrowe śniadanie". Dzieci wraz z rodzinami przygotowały piękne i zdrowe śniadania. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami.

OTO LAUREACI:

I miejsce: Natasza O. gr. III

II miejsce: Michał J. gr. II

III miejsce: Urszula M. gr. III

WYRÓŻNIENIA:

Malwina W. gr. III

Inka W. gr. I

Wszystkim uczestnikom gratulujemy:)

6 marca w grupie III odbyły się zajęcia w ramach projektu grupowego  „Kreatywne odkrywanie świata”. Dzieci wykonały eksperyment, w którym mogły zaobserwować wybuchające wulkany z kolorową lawą. W grupach po kolei mieszały: wodę, barwiły ją farbą, dolewały ocet i dosypywały sody oczyszczonej i proszku do pieczenia. Każda z grup stworzyła mały i wielki wulkan.  Wyniki przeprowadzonego eksperymentu były dla dzieci bardzo ciekawe i zachęcające do dalszych pytań i działań.

4 marca grupa II i IV uczestniczyła w warsztatach ceramicznych i akrobatycznych w Gdańskiej Szkole Artystycznej. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu "Odkrywamy Talenty".

Podczas warsztatów z ceramiki dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje glina, kto na niej pracuje i poznać różne techniki wykonywania prac z gliny, rozwijając swoją pomysłowość i wyobraźnię. Nasze Przedszkolaki zrobiły piękne przyborniki na biurko, które w przedszkolu pięknie pomalują.

Po warsztatach z ceramiki przyszedł czas na warsztaty akrobatyczne. Dzieci zapoznały się nie tylko z podstawowymi elementami gimnastycznymi , lecz również uczyły się właściwych nawyków ruchowych sprzyjających zdrowiu i kondycji ciała, a także bardziej złożonych elementów i układów akrobatycznych.

Warsztaty sprawiły dzieciom mnóstwo radości i satysfakcji.

11 marca przygodę z warsztatami będą odkrywać 5 latki (III i IV grupa).

Dzisiaj tj. 28.02.2020  w naszym przedszkolu odwiedził nas Teatr Qfer z bajką edukacyjną pt. ,,Śmieciowisko". Poznaliśmy Pana Bałagan, który pilnuje porządku i opowiada bajki. Zapraszał do zabawy dzieci które przychodziły wyrzucać śmieci. Razem wyczarowują szklane, papierowe, plastikowe i blaszane lalki. Z kolorowych pojemników na odpady wyłaniały się niezwykłe wersje znanych i lubianych bajek: "O królewnie Śmieszce", "O robaku i rybce", "Nieprzemakalnym Kapturku". Powstały ciepłe, humorystyczne, rozśpiewane i zaskakujące historie. Dzieci były bardzo zadowolone i miło spędziły czas.