Aktualności

29 października 2020 roku odwiedził nas teatr CoNieco ze spotkaniem teatralnym "Kukły, pacynki, marionetki".

Podczas spotkania dzieci poznały różne rodzaje lalek teatralnych: kukły, pacynki, marionetki. Aktor omówił i pokazał dzieciom jak zbudowane są poszczególne rodzaje  lalek, które były wykorzystywane do odgrywania scenek teatralnych. Spotkanie przeniosło dzieci do bajkowego świata bajek.

28 i 29 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia sportowe w formie online prowadzone przez trenerów z Decahtlonu. Trenerzy współpracują z projektem Zdrowo i Sportowo, w którym bierze udział nasze przedszkole.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom:)

Rok szkolny 2020/2021 upływa w placówkach lasaliańskich z refleksją nad odpowiedzialnością. Mottem do niej jest pytanie:

A Ty co wybierasz?

Zostaliśmy zaproszeni do zastanowienia się, w jaki sposób decyzje, które podejmujemy są zgodne z naszymi wartościami. W jaki sposób wpływają na nas, na nasze rodziny i losy świata.

Co wybieram podejmując decyzje?

Co wybieram w czasie wolnym?

Co wybieram dla swojego dziecka?

Odpowiedzialność, wolność i wybór to część bardzo potężnej całości. To wartości, które czynią nas odrębnymi a równocześnie tymi, którzy kształtują całość - rodzinę, społeczeństwo, ludzkość. Może odpowiedź na pytanie: "Co wybieram?", przyczyni się do transformacji naszego świata i uczyni go lepszym?

Lasaliańskie Dni Pokoju 2020 upływają pod hasłem "WYBIERAM POKÓJ".

Jest to zaproszenie do takiego wybierania, które uczyni nasz świat lepszym miejscem i do wybierania pokoju nawet w najprostszych sytuacjach. To zaproszenie nas do dialogu promującego pokój, szacunek i działania na rzecz sprawiedliwego, humanitarnego i pokojowego społeczeństwa dla dobra nas i przyszłych pokoleń.

W ramach projektu, dzieci wraz z rodzinami wykonały symbol pokoju w postaci gołębia. Z jednej strony dzieci go pięknie ozdobiły, a z drugiej rodzice podzielili się własną refleksją, kończąc zdanie: "Buduję pokój poprzez...". Budujące myśli i działania zawarte w dokończonym zdaniu oraz wspaniałe gołębie możemy podziwiać w przedszkolnym przedsionku:)

Składamy serdeczne podziękowania Rodzinom, którzy włączyli się do projektu.

Z okazji ogólnopolskich obchodów Urodzin książkowego Kubusia Puchatka, grupa czterolatków przygotowała przyjęcie urodzinowe dla misia w swojej sali.

Poznaliśmy historię książkowego bohatera i posłuchaliśmy opowieści o przyjaźni.

8 października 2020 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Przyjęcia do Wspólnoty Przedszkolnej dzieci nowoprzybyłych. Grupa najstarsza powitała młodsze dzieci przedszkolną piosenką „Światełko wiary” i wierszem pt. „Witajcie w przedszkolu”. Nasze nowe przedszkolaki - dzieci z grupy I i IV, zaprezentowały piosenkę „Jestem Zuch”, otrzymały dyplomy, znaczek „Dobrze ,że jesteś”, a rodzice list od dzieci „Prośbę dziecka”. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną o Szkołach św. Jana de La Salle na świecie. Na koniec uroczystości, po słodkim poczęstunku, każdy zabrał do domu balon z logo przedszkola.