Aktualności

17 kwietnia 2019 r. w Naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wielkanocne całej Wspólnoty Przedszkolnej. Przy pięknie nakrytym wielkanocnym stole, podzieliliśmy się jajkami i zaśpiewaliśmy wielkanocną piosenkę. Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola. Dla wszystkich przedszkolaków Zajączek przyniósł czekoladowe jajeczka oraz świąteczne ciasteczka. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody dzieciom, które zostały wyróżnione i nagrodzone w konkursie plastycznym i recytatorskim „Przez dziurkę od klucza”, zorganizowanym przez Podstawową Szkołę Społeczną „Niedźwiednik” (Hani M., Natalii F., Wiktorii K., Frankowi B. i Piotrusiowi G.). Wiktoria i Piotruś zaprezentowali przygotowane na konkurs wiersze: „Skarga książki” i „Krasnoludki”.
Życzymy Wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości.

10 kwietnia 2019 roku grupa 5- latków wyruszyła na warsztaty do Europejskiego Centrum Solidarności. Choć pogoda nie zapowiadała się dobrze, przedszkolaki z uśmiechem na twarzy dotarły na "Spotkanie z bajką" prowadzone przez wolontariuszy Pomorskiego Hospicjum. Najpierw była chwila szaleństwa na pufach, a potem już relaksacja przy bajce czytanej przez panią wolontariuszkę. Bajka opowiadała o losach Kopciuszka, pani zwróciła uwagę na to, że dziewczynka była sierotą i jak jej musiało być trudno. Dzieci postanowiły coś z tym zrobić i podzieliły się na grupy... Panie zamieniły ich we wróżki i wróży, a potem wspólnie z paniami wymyślały prezenty dla Kopciuszka- jeden materialny i jeden nie materialny. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie prezentów Kopciuszkowi :) Kopciuszek ślicznie podziękował a na dzieci czekała słodka niespodzianka :) Następnie poszliśmy obejrzeć wystawę, zobaczyliśmy suwnicę i wózek akumulatorowy, a także kaski robotników przyczepione do sufitu. To był dzień pełen atrakcji!

8 kwietnia 2019 r. w ramach Projektu Wokół Zmysłów wspólnie odkrywaliśmy czym jest równowaga i sprawdziliśmy, jak to zrobić, żeby „zachować równowagę”. Gdzie kryje się zmysł odpowiedzialny za jej utrzymanie pomogła nam zrozumieć wizualizacja 3D naszego błędnika! Podczas mini-zawodów w staniu na jednej nodze odkryliśmy gdzie jest nasze centrum ciała i co się z nim dzieje, kiedy przesuniemy środek ciężkości. Wiemy też dlaczego czasami kręci nam się w głowie… A na koniec nieco ruchu i ćwiczeń równowagi z muzyką przy piosence pt. „Równowaga”. Warto ją trenować!

9 kwietnia 2019 r. obejrzeliśmy w naszym przedszkolu przedstawienie Teatru Qfer „Baśnie 1001 nocy” na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy „Alladyn”, „Alibaba i czterdziestu rozbójników”. Na scenie mogliśmy zobaczyć bogatą scenografię z błyszczących, oddających przepych Bliskiego Wschodu tiulów, liczne rekwizyty i orientalną muzykę decydującą o klimacie bajki. Niewątpliwym atutem przedstawienia były rzadko wykorzystywane w teatrach lalki - marionetki. Morałem przedstawionych baśni było przesłanie, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca. Przedstawienie wzbudziło w Naszych Przedszkolakach dużo pozytywnych emocji.

5 kwietnia 2019 r. Nasze Przedszkole włączyło się do akcji na rzecz Hospicjum im. ks. Dudkiewicza „Pola nadziei". Tego dnia Przedszkolaki z Gr. I (3 latki) pod opieką nauczyciela kwestowały w Przedszkolu na rzecz Hospicjum. Była to wspaniała okazja do zamanifestowania wsparcia zarówno dla chorych, jak  i ich rodzin.
Bardzo dziękujemy Wszystkim Darczyńcom, którzy okazali hojność i serce : )

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk