Aktualności

18 i 19 grudnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się Spotkania Wigilijne, na które przybyły całe rodziny naszych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały inscenizację pt. „Tamtej nocy w Betlejem”. Przedszkolaki przebrane w barwne stroje Świętej Rodziny, Aniołów, Pasterzy, Królów i Rycerzy z przejęciem opowiedziały zaproszonym gościom historię Bożego Narodzenia. Występy dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Na zakończenie  wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę „Znowu idą Święta”, podzieliliśmy się opłatkiem i dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane świąteczne aniołki. Przedszkolaki otrzymały wielkie brawa.
20 grudnia tradycyjnie cała nasza Wspólnota Przedszkolna składała sobie życzenia i łamała się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, a chętne dziewczynki z grupy III zaśpiewały piosenkę „Mario, czy ty wiesz”.
Jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych, pełnych ciepła rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

10 grudnia 2019 r. odwiedził nas Teatr Qfer z pięknym przedstawieniem pt. „Opowieść Wigilijna”. Przedszkolaki zobaczyły opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scroogeu, który na skutek odwiedzin duchów w noc Wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości, gdy oprócz pieniędzy nie liczyły się dla niego ani miłość, ani litość, ani współczucie. Na scenie obok aktorów wystąpiły lalki, a całość bardzo się dzieciom podobała.

6 grudnia to szczególnie  wyjątkowy dzień dla dzieci z naszego przedszkola, które z niecierpliwością oczekiwały na Świętego Mikołaja. Na ten dzień dzieci przygotowały się bardzo starannie, wcześniej wykonując prace plastyczne związane ze św. Mikołajem, uczyły się wierszy i piosenek.
Uśmiechnięte i bardzo podekscytowane  dźwiękiem dzwoneczka, z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu. Złożyły mu obietnicę, że przez kolejny rok będą grzeczne. Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i obiecał, że za rok z pewnością odwiedzi przedszkolaki. Dzieci bardzo cieszyły się z otrzymanych podarków, a miło spędzony czas uświetniły wspólne  zdjęcia i słodki poczęstunek.

22 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu  odbył się jesienny Bal Warzywno – Owocowy. Dzieci ze wszystkich grup przebrane w kolorowe stroje za Owoce i Warzywa wzięły udział we wspólnych zabawach i tańcach przy muzyce. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały bajkę „Królewicz witaminek” oraz rozwiązywały zagadki dotyczące zdrowego odżywiania się. Odbył się również „Bieg cytrynek”, w którym rywalizowały dziewczynki z chłopcami. Zawody sportowe zakończyły się remisem i uśmiechnięte dzieci wróciły do swoich sal, gdzie wykonały prace plastyczne „Jesienne owoce”. Bal zakończył zdrowy owocowo – warzywny poczęstunek.

21 listopada 2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu, uroczyste wręczenie nagród Laureatom plastycznego konkursu rodzinnego „Poznaję i chronię”.
Zostały nagrodzone i wyróżnione dzieci:
I miejsce: DOMINIK G. z gr. III
II miejsce: GRZEGORZ T. z gr. II
III miejsce: LAURA R. z gr. III
Wyróżnienie: ZUZANNA K. z gr. I

Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały Dyplomy i drobne upominki.
Nagrodzone i wyróżnione oraz wybrane prace przez jury będą wystawione 23 listopada na Festynie Ekologicznym w Galerii Bałtyckiej  (będzie je można oglądać do 27 XI na poziomie -1, obok „Smyka”).
Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom za udział w konkursie !!!

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk