Aktualności

W okresie od 16 lipca do 20 sierpnia br. w sprawach ważnych, prosimy kontaktować się

sekretariatem Szkoły im. św. Jana de La Salle, pod numerem tel: 58 342 59 15

SPOTKANIE Z RODZICAMI
Spotkanie dotyczące organizacji roku szkolnego 2018/2019 dla WSZYSTKICH RODZICÓW odbędzie się 30 sierpnia br. (czwartek) o godz. 17.00.

Dodatkowe ważne informacje - WYPRAWKA:
Co powinno zabrać 3 letnie dziecko idące do przedszkola:
• Przytulankę, która pomoże rozstać się z mamą i tatą.
• Chusteczki higieniczne – suche i mokre (jedno opakowanie na miesiąc)
• Kapcie podpisane imieniem i nazwiskiem, na rzepy, koniecznie antypoślizgowe.
• Kocyk (mały polar), poduszka (mały jasiek) – zapakowane w worek tekstylny i podpisane.
• Kubeczek plastikowy, szczoteczka i pasta do zębów, podpisane imieniem i nazwiskiem
• Zapasowe ubranko w worku tekstylnym, podpisanym imieniem i nazwiskiem, pozostawionym w szatni (spodenki, koszulka, majteczki, rajstopki lub skarpetki)
Co powinien zabrać rodzic, którego dziecko idzie pierwszy raz do przedszkola:
• Uśmiech na twarzy - ponieważ dziecko bardzo dokładnie ją obserwuje.
• Zaufanie do nauczycielek i całego personelu przedszkola.
• Sto procent pewności, że dziecko sobie poradzi.
Co powinny zabrać pozostałe dzieci idące do przedszkola:
• Przytulankę, która pomoże rozstać się z mamą i tatą
• Chusteczki higieniczne – jedno opakowanie na miesiąc.
• Kapcie podpisane imieniem i nazwiskiem, na rzepy, koniecznie antypoślizgowe.
• Strój gimnastyczny (koszulka i spodenki za kolana ) w worku tekstylnym, podpisanym imieniem i nazwiskiem.
• Kubeczek plastikowy szczoteczka i pasta do zębów - podpisane imieniem i nazwiskiem
• Kocyk polarowy i mały jasiek do relaksacji poobiedniej – zapakowane w worek tekstylny i podpisane.

Polecamy przygotowywanie wyprawki do Przedszkola wspólnie z dzieckiem!!!

KOSZULKI PRZEDSZKOLNE będzie można zakupić w sklepiku szkolnym w Szkole de La Salle,

w dniach  27-29.08. w godz.  13.30-18.00 oraz 30-31.08. w godz. 8.00-15.00

Dnia 7czerwca w grupie 4/5-latków odbyło się przedstawienie pt. „Przystanek Przedszkole”, które uświetniło uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z obchodami Święta Rodziny. Dzieci podczas przedstawienia zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Niejednej mamie i niejednemu tacie łezka zakręciła się w oku, gdy najstarsze dzieci żegnały przedszkole. Wzruszające piosenki i wiersze uświadomiły wszystkim, że coś się kończy…
Po części artystycznej nastąpił moment  wręczenia dyplomów ukończenia przedszkola oraz drobnych upominków. Pani Dyrektor wręczyła również Rodzicom podziękowania i dyplomy za trud, nieocenioną pomoc i zaangażowanie w życie przedszkolne. Mamy nadzieję, że pobyt naszych starszaków w szkole będzie dla nich pełen sukcesów i nowych wyzwań. Życzymy Wam abyście nigdy nie traciły pogody ducha dziecięcej radości i wytrwale dążyły do realizacji swoich marzeń. Na zakończenie dzieci wręczyły Rodzicom upominki i przyszedł czas na słodką niespodziankę.

12 czerwca 2018 roku w grupie 4- latków świętowaliśmy Dzień Rodziny i zakończenie roku przedszkolnego. Z tej okazji dzieci wraz z paniami od dawna przygotowywały przedstawienie pt. "Przygoda niesfornej żabki". Mali aktorzy z niecierpliwością czekali na wielki dzień, by móc zaprezentować swoje zdolności... Nad stawem wśród tataraków spacerowały rodziny żabek, mamusie i tatusiowie pchali wózki i z czułością doglądali swoich małych żabich skarbów. Niestety jednej parze mała żabka się zgubiła... Do pomocy przyszły dobre wróżki oraz zwierzątka mieszkające na łące. Na szczęście bociany polubiły niesforną żabkę i zaprowadziły ją do rodziców. Radości i przytulańcom nie było końca! W wielkim finale mali aktorzy zaśpiewali żabią piosenkę i zebrali gromkie brawa :) Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za ten wspaniały rok i zaprosiła na poczęstunek.Już nie możemy się doczekać przyszłego roku... będziemy starszakami i  zawędrujemy do Krainy Wiedzy!

14 czerwca 2018 roku w naszym Przedszkolu w grupie I odbyło się Święto Rodziny połączone z uroczystym zakończeniem roku przedszkolnego. Dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dziewczynki były przebrane za piękne księżniczki a chłopcy za rycerzy w lśniących zbrojach, na scenie pojawili się także Królowa i Król. Tańcom nie było końca, gdyż na naszym zamku odbył się bal przy walcu wiedeńskim oraz przy muzyce nowoczesnej. Dzieci podziękowały swoim rodzicom piosenką „Moje małe serce, kocha Ciebie bardzo mocno” oraz wręczyły własnoręcznie zrobione upominki Rodzicom, Pani Dyrektor oraz innym Nauczycielom i Pracownikom. Były to chwile pełne radości, wzruszeń ale także wielkiej dumy, gdyż było to pierwsze, samodzielne przedstawienie grupy 3 latków.