Aktualności

22 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu  odbył się jesienny Bal Warzywno – Owocowy. Dzieci ze wszystkich grup przebrane w kolorowe stroje za Owoce i Warzywa wzięły udział we wspólnych zabawach i tańcach przy muzyce. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały bajkę „Królewicz witaminek” oraz rozwiązywały zagadki dotyczące zdrowego odżywiania się. Odbył się również „Bieg cytrynek”, w którym rywalizowały dziewczynki z chłopcami. Zawody sportowe zakończyły się remisem i uśmiechnięte dzieci wróciły do swoich sal, gdzie wykonały prace plastyczne „Jesienne owoce”. Bal zakończył zdrowy owocowo – warzywny poczęstunek.

21 listopada 2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu, uroczyste wręczenie nagród Laureatom plastycznego konkursu rodzinnego „Poznaję i chronię”.
Zostały nagrodzone i wyróżnione dzieci:
I miejsce: DOMINIK G. z gr. III
II miejsce: GRZEGORZ T. z gr. II
III miejsce: LAURA R. z gr. III
Wyróżnienie: ZUZANNA K. z gr. I

Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały Dyplomy i drobne upominki.
Nagrodzone i wyróżnione oraz wybrane prace przez jury będą wystawione 23 listopada na Festynie Ekologicznym w Galerii Bałtyckiej  (będzie je można oglądać do 27 XI na poziomie -1, obok „Smyka”).
Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom za udział w konkursie !!!

18 listopada 2019 r. dzieci obejrzały przedstawienie Teatru Conieco „Bajkę o kapryśnej księżniczce”. Lalki  w tym przedstawieniu zrobione były z kłębków wełny. Bajka opowiadała o bardzo grymaśnej księżniczce Mulince, którą doprowadzony do rozpaczy ojciec – król Moteczek oddał Smokowi. Księżniczka uwięziona przez długi czas w wysokiej wieży zrozumiała, że nie warto kaprysić, być dla innych niemiłą. Gdy Smok nauczył księżniczkę dobroci i używania „czarodziejskich słów” (proszę, dziękuję, przepraszam), po Mulinkę przybył rycerz Kordonek. Bajka na szczęście dobrze się skończyła, rycerz oświadczył się księżniczce i zabrał ją do pałacu rodziców, gdzie odbyło się ich wesele. Nasze przedszkolaki na zakończenie przedstawiania, nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

16 listopada 2019 r. w Szkole św. Jana de La Salle odbył się Festyn, w którym uczestniczyły nasze przedszkolaki z rodzinami. Z tej okazji nasze przedszkole zorganizowało Konkurs Optymistycznej Piosenki dla grup 4 i 5 – latków  i „zerówki” szkolnej. Dzieci pilnie przygotowywały się do występu, by podczas niego, pokonując tremę z mikrofonami w rękach, zaprezentować swoje muzyczne talenty. Niemały sukces osiągnął zespół – Jagoda, Natasza i Bruno, który zajął II miejsce. Pozostałe dzieci z naszego przedszkola zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami.
Naszym małym – wielkim artystom należą się ogromne brawa !

12 października 2019 r. w ramach projektu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Fotografem – Podróżnikiem.
 P. Marek opowiedział przedszkolakom o Rejsie Niepodległości dookoła świata na Darze Młodzieży, który trwał 10 miesięcy w 2018/2019 r. Uczestniczyło w nim 1000 młodych ludzi z Polski, odwiedzili 22 porty osiemnastu państw świata. Celem wyprawy było uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja Polski za granicą. P. Marek przez 4 miesiące pływając żaglowcem, fotografował i filmował życie na statku i odwiedzane porty. W czasie spotkania mogliśmy obejrzeć nie tylko fragmenty filmów podróżnika, ale także pamiątki - banderę, linę, kawałek żagla rozdartego w czasie sztormu oraz owoce i korę egzotycznych drzew, wszystko przywiezione z fascynującej podróży.
P. Marku dziękujemy za bardzo ciekawą wizytę. Wielu z nas dzisiaj postanowiło zostać marynarzami : )