Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten emocjonujący dzień, dzień pełen radości.:)

12 maja w naszym Przedszkolu po raz kolejny odbył się Dzień Talentów, na który zaprosiliśmy nasze Rodziny. 

Odwiedził nas Król Morza - Neptun. To on rozpoczął zabawy w Kole Plastycznym. Po wysłuchaniu legendy "O Flądrze Bałtyckiej" i zabawie z chustą animacyjną, Dzieci wraz Rodzinami stworzyły morskie prace plastyczne. W mgnieniu oka powstały piękne ryby, ośmiornice i koniki morskie, które na koniec ozdobiły  sieć.

Kolejną atrakcją Dnia Talentów był Rodzinny Konkurs Recytatorski. Rodzinne duety prezentowały wybrane przez siebie wiersze znanych i lubianych autorów. Dzięki wybranym utworom mogliśmy  odbyć cudowną podróż do krainy fantazji i przeżyć niezwykłe przygody. Każdy występ zachwycał publiczność; co wyrażały gromkie brawa, którymi byli nagradzani. Dziękujemy Rodzicom, Dzieciom za udział w konkursie oraz za perfekcyjne przygotowanie, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty.

Następnie nasze Przedszkole stało się w salą muzyczno-teatralną, miejscem wspólnej zabawy rodziców i dzieci. Zabawa ruchowa według B. Strauss, przeniosły nas w świat wyobraźni. Przedszkolaki zatańczyły i zaśpiewały dziecięcy przebój "Piraci w świat", wystąpiła orkiestra piracka do utworu "Le Besque". Bawiliśmy się cudownie!

Na koniec Przedszkole  zmieniło się w poważne laboratorium. Tym razem nasi mali badacze obserwowali co się stanie, gdy do woreczka nalejmy wody i przebijemy go ołówkiem, tak aby się woda nie wylała, Zadziwiali nas eksperymentami podczas których kolorowe, papierowe kwiaty rozkwitały na wodzie a na talerzach pełnych kolorowych cukierków powstawała kolorwa tęcza. Mali badacze pokazali nam perełki w oleju, które się unosiły po wrzuceniu tabletki musującej. Mogliśmy obserwać "uciekający brokat", który "uciekał" od płynu do mycia naczyń.:)

To był dzień pełen wrażeń !!! Z poczuciem "chcemy jeszcze", wzywani na obiad, zakończyliśmy Dzień Talentów!!

Dziękujemy WSZYSTKIM za obecność, dzięki której mogliśmy przeżywać ten wyjątkowy dla Nas dzień!!!

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk