21 maja dzieci w naszym przedszkolu uczestniczyły w zajęciach poprowadzonych przez Panią ornitolog, w ramach projektu edukacyjnego „Sowy w wielkim mieście”. Oglądając prezentację przedszkolaki poznały zwyczaje i różne ciekawostki z życia sów. Dowiedziały się, że ptaki te prowadzą nocny tryb życia i można je spotkać w parkach, przy domach, w lesie i na cmentarzach, mają oczy w kolorze żółtym, pomarańczowym lub czarnym, a największymi sowami świata są puchacze, najmniejszymi zaś sóweczki. Dzieci z zainteresowaniem oglądały budkę lęgową i „kosz” (sztuczne miejsca gniazdowania), które przywiozła ze sobą Pani ornitolog. Pod koniec zajęć dzieci pokolorowały obrazki, przedstawiające sowy w różnych środowiskach. Po zajęciach każdy przedszkolak otrzymał magnetyczną zakładkę do książek z wizerunkiem uszatki.