We wtorek 12 marca do grupy IV zawitali wyjątkowi goście- Rodzice Liliany. Załoga samolotu Pilot i Stewardessa postanowili opowedzieć nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się z jakich części zbudowany jest samolot, jak wyglądają mapy powietrzne oraz w jakim języku porozumiewają się piloci samolotu z wieżą kontrolną. Duże zainteresowanie wzbudziły omawiane przez pilota narzędzia i przyrządy niezbędne do latania. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda strój pilota z czego bardzo się cieczyły:) Pani Stewardessa wyjaśniła dzieciom, że jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo pasażerów i zawsze chętnie służy pomocą. Zaprezentowała jak działają pasy bezpieczeństwa w samolocie i do czego służą maski z tlenem. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawały pytania:)

Na zakończenie  dzieci otrzymały od Rodziców Liliany prezenty w postaci samolotów. Wizyta Pilota i Stewardessy pozwoliła po raz kolejny rozbudzić zainteresowania nowymi ciekawymi zawodami :) 

Bardzo dziękujemy za odwiedziny!

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk