W minionym tygodniu grupa 5 latków wyruszyła w "podróż" do Bułgarii. Gościliśmy w naszej sali panią Iwonkę, która przygotowała dla nas wspaniałą prezentację o tym właśnie państwie. Dowiedzieliśmy się jak przywitać się w języku bułgarskim i zatańczyliśmy taniec integrujący całą grupę.  Pani Iwonka przyniosła również książeczki napisane w języku bułgarskim, ustawiliśmy je na parapecie w "Bułgarskiej biblioteczce". Kolejnego dnia odbyła się część kulinarna- piekliśmy pyszne ciasteczka bułgarskie- meki kulebiiki. Pani Iwonka zaśpiewała nam również kołysankę o białym zajączku- rozpoznaliśmy kilka słów, są podobne do naszego języka. Na koniec przygody stworzyliśmy plakat o tym, czego dowiedzieliśmy się o Bułgarii.

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk