10 kwietnia 2019 roku grupa 5- latków wyruszyła na warsztaty do Europejskiego Centrum Solidarności. Choć pogoda nie zapowiadała się dobrze, przedszkolaki z uśmiechem na twarzy dotarły na "Spotkanie z bajką" prowadzone przez wolontariuszy Pomorskiego Hospicjum. Najpierw była chwila szaleństwa na pufach, a potem już relaksacja przy bajce czytanej przez panią wolontariuszkę. Bajka opowiadała o losach Kopciuszka, pani zwróciła uwagę na to, że dziewczynka była sierotą i jak jej musiało być trudno. Dzieci postanowiły coś z tym zrobić i podzieliły się na grupy... Panie zamieniły ich we wróżki i wróży, a potem wspólnie z paniami wymyślały prezenty dla Kopciuszka- jeden materialny i jeden nie materialny. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie prezentów Kopciuszkowi :) Kopciuszek ślicznie podziękował a na dzieci czekała słodka niespodzianka :) Następnie poszliśmy obejrzeć wystawę, zobaczyliśmy suwnicę i wózek akumulatorowy, a także kaski robotników przyczepione do sufitu. To był dzień pełen atrakcji!

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk