29 września 20202 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Głośnego Czytania”, w ramach ogólnopolskiego programu „Czytające Przedszkola”. Głównym celem jest wspieranie  i rozwój czytelnictwa wśród dzieci oraz dorosłych. Nasze przedszkolaki wysłuchały ulubionych utworów z literatury dziecięcej, między innymi: wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima „Na straganie”, „Tydzień”, „Arbuz”, „Dyzio marzyciel”, „Cuda i dziwy”, bajki „Dziupla”, „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka”, „Wilk i siedem kózek” oraz opowiadania „Pies Sułtan”, „Heidi w mieście”.
Chcemy, by głośne czytanie w domu i w przedszkolu stało się częstą i przyjemną rutyną. Zachęcamy rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom.

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk