"Głowa do góry!!, "dasz radę!",

"nie poddawaj się!", " wszystko będzie dobrze!",

"jak mogę Ci pomóc?" - wielka siła w któtkich zwrotach, czyli o tym, że łzy nie są oznaką słabości, a rozmowa i umiejętność słuchania mogą być receptą na całe zło.

22 lutego obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Pocieszania się, w ramach programu "Czytające Przedszkole". Dzieci wysłuchały słuchowiska pt:. "Marzenia się spełniają" z cyklu Bajek  o Empatii, obejrzały film " W głowie się nie mieści - empatia", wspólnie rozmawialiśmy o sposobach pocieszania drugiej osoby. Była to doskonała okazja, żeby zastanowić się, czym jest smutek?, dlaczego go odczuwamy? i w jaki sposób możemy sprawić, aby osoba, która jest smutna, stała się wesoła :) miłym słowom, gestom oraz uściskom nie było końca...Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną :)

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk