Trzylatki wykonały kolejny, czwarty moduł z Projektu „Emocja”. Cały jeden tydzień marca poświęciliśmy na zagadnienie empatii. Pierwszego dnia przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania „Antek i wycieczka do aquaparku”, potem odpowiedziały na zadawane im pytania do testu. Następnie wysłuchały i zatańczyły do piosenki pt. „Piosenka o pomaganiu ludziom – Mała orkiestra dni naszych. Później wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.  Na zakończenie tego dnia dzieci wykonały jeszcze ćwiczenie „Różne strony iskierki”.

Kolejnego dnia poprosiliśmy rodziców, aby dzieci przyszły do przedszkola w dwóch kolorowych, nie pasujących do pary skarpetkach. Chcieliśmy w ten sposób obchodzić „Dzień Kolorowych Skarpetek” na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Rozmawialiśmy z dziećmi, że pomimo różnic, każdy jest ważny i należy się mu szacunek. Potem wykonaliśmy kolorowe pacynki z papieru.

We wszystkich zadaniach przedszkolaki ochoczo brały udział i mamy głęboką nadzieję, że pojęcie empatii będzie im odtąd bardzo dobrze znane.     

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk