12 maja  2021 r. w Krainie Wiedzy (gr. 5 – latków) odbyły się zabawy i zajęcia w ramach Dnia Talentów „Bawię się i uczę”. Ten dzień był podsumowaniem całorocznej pracy w Kole Plastycznym, Muzyczno – Teatralnym i Naukowym.
Nasz Dzień Talentów rozpoczęliśmy improwizacjami tanecznymi z chustami i wstążkami animacyjnymi do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku”, część „Wiosna”. Następnie dzieci stworzyły orkiestrę grając na instrumentach przy muzyce klasycznej. Eksperymenty to zawsze najbardziej lubiane zabawy naszych dzieci. Bardzo chętnie zamieniliśmy się więc w naukowców. Wycinaliśmy i składaliśmy kwiaty, które potem same rozwijały się w wodzie, badaliśmy napięcie powierzchniowe wody sypiąc na nią brokat. Stworzyliśmy „Lampę lavę” barwiąc wodę, mieszając ją z olejem, brokatem i musującymi witaminami. Na zakończenie naszych zabaw badawczych wyczarowaliśmy tęczę z cukierków i wprawiliśmy w ruch narysowanego pająka. Kolejną twórczą zabawą były wiosenne rysunki kredą przed naszym przedszkolem. Po obiedzie dzieci tworzyły kolorowe wiosenne motyle. Przedszkolaki wykazały się pomysłowością i inwencją twórczą. Efekty pracy naszych dzieci rodzice podziwiali na przedszkolnej wystawie.
Ten emocjonujący dzień był pełen niespodzianek, radości i dobrej zabawy.