23 września nasze przedszkolaki wybrały się z wizytą do Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję zapoznać się z charakterem pracy strażaka, sprzętem i pojazdami pożarniczymi, jak również zasadami i technikami działań podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm i wsiadając do wozu strażackiego. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja, która z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.