10 listopada, z okazji Święta Niepodległości w ramach ogólnopolskiego projektu „Z Kulturą mi do twarzy” odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Polskiej Piosenki Ludowej i Patriotycznej. Zdarzenie uświetniły dekoracje w barwach narodowych oraz flagi wykonane przez dzieci.

Po uroczystym powitaniu, Pani Dyrektor zaprosiła całą społeczność przedszkola do wspólnego zaśpiewania pieśni „Płynie Wisła”. Następnie na scenę byli zapraszani soliści. Występy dzieci, które nie mogły być dziś w przedszkolu, obejrzeliśmy na ekranie. Towarzyszyły im radosne brawa i wiele wzruszeń. Podziwialiśmy wykonanie znanych polskich piosenek, takich jak: „Krakowiaczek jeden”, „Gdzie strumyk płynie” „Uciekła mi przepióreczka”, „Przybyli ułani”, „My, Pierwsza Brygada”, „O, mój rozmarynie” oraz „Czerwone jabłuszko”. Dzieci były wspaniale przygotowane. Uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz upominki od Pani Dyrektor.

Wydarzenie zakończyliśmy radosnym „Hip, hip, hurra!” na cześć Polski.

Dziękujemy Rodzicom za wspaniałe przygotowanie dzieci oraz gratulujemy naszym solistom! Życzymy wszystkim radosnego Święta Niepodległości!

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk