19 XI 2021 r. w ramach współpracy z Ligą Ochrony Przyrody w grupie III (5 - latki) odbyły się warsztaty: „Dobre rady na odpady”. Na zajęciach dzieci obejrzały bajkę edukacyjną „Rady na odpady” oraz ilustracje przedstawiające sposoby segregowania odpadów. Dowiedziały się jak odpady zanieczyszczają środowisko, po co i w jaki sposób je segregujemy, co to jest recykling i co można zrobić z odpadów. Poznały kolory i przeznaczenie pojemników do sortowania odpadów, a w czasie zabawy w zespołach, utrwaliły zdobytą wiedzę. Na koniec dowiedziały się jak można wykorzystać nieużytki do zabaw. Na zajęciach z nakrętek od napojów, gazet i patyczków przedszkolaki wykonały żaglówki. Dzieci puszczały je na wodę, a dmuchając przez słomki, wprawiały je w ruch. Zabawa była bardzo udana.
Pięciolatki już teraz wiedzą jak dbać o środowisko i segregować odpady.
Warsztaty były dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk