14 czerwca 2022 r . dzieci z grupy II i III pojechały na do Akwarium Gdyńskiego. Autokarowa wycieczka była sfinansowana przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Gdańsku.
Akwarium Gdyńskie to jedna z największych placówek tego typu w kraju, posiadająca najdłuższe tradycje związane ze zbiorem i ekspozycją wodnej fauny i flory. Czterolatki obejrzały na 3 piętrach budynku rozmieszczonych w 68 akwariach ekspozycyjnych, mieszkańców rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Pięciolatki, jak prawdziwi naukowcy, uczestniczyli w warsztatach „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”. W trakcie zajęć laboratoryjnych dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta mogą napotkać na plaży podczas spaceru i co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Przy użyciu szkieł powiększających obejrzały m.in. małże oraz krewetki bałtyckie oraz wypełniły karty pracy. Po zajęciach edukacyjnych dołączyły do zwiedzających czterolatków. Największe zainteresowanie u dzieci wzbudziły bałtyckie małże, rekin, węgorz elektryczny, murena i anakonda. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, długo opowiadając o zwierzętach i roślinach, które zobaczyły w Gdyńskim Akwarium.

Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk