Tel: 58 341-98-16. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00.

W dniu 26 października grupa III i IV odwiedziła dzięki uprzejmości pana Przemysława Baranowa. Wydział Biologiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Na kilka godzin nasze przedszkolaki zamieniły się w pilnych studentów.

W czasie naszej wizyty odwiedziliśmy wystawę bursztynu, pan przewodnik opowiedział nam jak i z czego powstaje bursztyn, poznaliśmy taki proces jak inkluzja bursztynu, polegający na tym, że w jego wnętrzu miliony lat temu został zatopiony taki owad jak komar czy mucha.

W czasie naszej wizyty odwiedziliśmy ogromy zielnik, w którym znajdują się gatunki roślin z całego świata. Pani opowiedziała nam i pokazała jak należy prawidłowo suszyć rośliny, weszliśmy nawet do wielkiej chłodni, ale tylko na sekundę, ponieważ w środku było strasznie zimno!!!!

Widzieliśmy także ogromne szkielety takich ssaków jak żyrafa, hipopotam, słoń czy nosorożec. Poza tym zwiedziliśmy wystawę ptaków żyjących w Polsce i takich które zamieszkują dalekie i egzotyczne kraje.

Nasza wizyta na uniwersytecie była niezwykle ciekawa i pouczająca, dowiedzieliśmy się wielu nowych i interesujących wiadomości.

Panu Przemkowi jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie zajęć edukacyjnych.