Jan de La Salle ponad trzysta lat temu wyszedł naprzeciw najuboższym, zakładając szkoły dla najbiedniejszych dzieci. Były to jedyne szkoły bezpłatne, utrzymywane przez sponsorów. Współcześnie bezpłatną edukację zapewnia wszystkim obywatelom Państwo. Szkoły Braci na całym świecie są szkołami płatnymi, utrzymanymi na wysokim poziomie nauczania, z mocną identyfikacją wizualną, z rysem lasaliańskim, niosącym swoim wychowankom podstawowe przesłanie o godności i wielkości człowieka, o naturalnej harmonii w człowieku tego co fizyczne, umysłowe i duchowe. Placówki Braci Szkolnych na całym świecie pracują na systemie wychowawczym opracowanym przez św. Jana de La Salle opartym na prawdzie, że naturalnym przeznaczeniem człowieka jest miłość a proces wychowania i edukacji dziecka ma prowadzić do rozwijania w nim miłości do siebie samego, do drugiego człowieka i otaczającego go świata.

loading...
Kontakt telefoniczny +48 58 341-98-16
Formularz kontaktowy De La Salle
Jak do nas trafić?Obywatelska 3 , Gdańsk